NASTOPI IN PREDSTAVE v letu 2020

19. - 20. 12. 2020

Festival plesne ustvarjalnosti mladih ŽIVA 2020, JSKD, splet

 
ZLATO PRIZNANJE:
TAVANJE, plesna predstava PD Imani
Koreografija, mentorstvo in izvedba: Rosana Horvat in Sanja Spirić
 
Izvedba in soustvarjalci plesa:

KA' BAVIDAS PELERA MLAJŠI: Urška Bračun, Eva Colarič, Timotej Hribar, Hana Jurman,
Tjaša Kurajić, Andraž Miklavčič, Ula Oštir, Kaja Pavlovič, Manica Pečarič, Ana Radić, Zala Rostohar,
Hana Sambunjak, Veronika Strnad, Ana Škoberne, Žana Žniderič
 
KA' BAVIDAS PELERA: Lucija Arh, Iva Colarič, Laura Milar, Zala Preskar, Lena Škoda,
Barbara Unetič, Zarja Zidarič Petrovič
 
KA' PA FANTJE: Timotej Hribar, Andraž Miklavčič, Urban Žučko

17. - 18. 10. 2020

INTENZIVNE PRIPRAVE HIP HOP TEKMOVALCEV - PIONIRJI, PD Imani, dvorana Savice Zoroko Knjižnica Brežice
Trenerka: Tjaša Oštir

6. 10. 2020

PROSTOR V PROSTORU, razstava Društva likovnikov Brežice, avla UE Brežice
Plesala balet: Sara Levičar

8. 10. 2020

Športni dan na OŠ Brežice, OŠ Brežice
Delavnice za 2. razrede OŠ je vodila učiteljica Natja Rajkovič

22. 9. 2020

Evropski teden mobilnosti DAN BREZ AVTOMOBILA, Občina Brežice in Zavod za šport Brežice
Delavnice v mestnem jedru Brežic sta za učence osnovnih šol vodili učiteljici: Tjaša Oštir in Alja Poldan
Delavnice na lokaciji pri Knjižnici Brežice sta vodili učiteljici: Sara Levičar in Sanja Spirić

13. 9. 2020

AVANT – GARDE, plesna predstava, kreativni direktor: Leja Messec
Soustvarjalci projekta iz PD Imani:
Kreativni vodja in koreografinja: Anja Baškovč
Plesalke: Anja Baškovč, Hana Lopatič, Tjaš Oštir, Alja Poldan, Natja Rajkovič, Tina Zajtl,

1. -  4. 9. 2020

TEDEN ODPRTIH VRAT, PD Imani
- možen ogled in sodelovanje na plesnih vajah po urniku objavljenem na spletni strani društva

28. in 29. 8. 2020

REPREZENTANČNE VAJE V KOPRU, PZS, Koper
Udeležba na dogodku: 25 hip hop tekmovalcev in trenerki Anja Baškovč ter Tina Zajtl

20. 7. 2020

ŠPORTNE POČITNICA V BREŽICAH, Zavod za šport Brežice
Delavnice je vodila učiteljica Tjaša Oštir.

2. 7. 2020

FIGURA, razstava Društva likovnikov Brežice, avla Mladinskega centra Brežice
Hip hop duo: Ajda Bibič in Anja Pečar
Trenerka: Tjaša Oštir

Julij 2020

EN PLES NA DAN ODŽENE KORONO STRAN!, video letna produkcija, 50 min
 
Plesalci PD Imani:
Sodobni ples 1, 2, 3+4, 6+7, Ka' Bavidas Pelera mlajši, Ka' Bavidas Pelera, Sodobni ples odrasli, Balet, Hip hop pionirji začetna, Hip hop pionirji nadaljevalna 1 in 2, mladinci začetna, mladinci nadaljevalna, Alter Ego,  Hip hop formacija pionirji, Hip hop formacija mladinci, Hip hop duo pionirji, Hip hop mala skupina mladinci Avrora, Hip hop mala skupina mladinci Ambience, Kubanska salsa preplesavanja, Hip hop odrasli
 
Koreografi: Anja Baškovč, Rosana Horvat, Sara Levičar, Tjaša Oštir, Jerneja Rožman, Sanja Spirić, Valentina Zajtl, Tjaša Žveglič
Montaža videa: Sanja Spirić
Video se nahaja tukaj.

Junij 2020

IMANI SE PREDSTAVI, predstavitveni video učitelic društva, 1 min
Plesale:
Anja Baškovč, Ksenija Herakovič, Rosana Horvat, Tjaša Oštir, Sanja Spirić, Valentina Zajtl, Tjaša Žveglič
Snemanje in montaža videa: Jure Kranjec
Video se nahaja tukaj.

20. 6. 2020

Pokalni turnir »S plesom v poletje«, PZS, Medvode
 
HIP HOP – DUO – MLADINCI  1
4. mesto, Ana Binter in Lenja Šimunovič, trenerka: Valentina Zajtl
 
HIP HOP – SOLO ŽENSKE – MLADINCI 2
12. mesto, Lita Ana Uršič, trenerka: Anja Baškovč
 
HIP HOP – DUO – OTROCI
19. mesto, Ajda Bibič in Anja Pečar, trenerka: Tjaša Oštir
 
HIP HOP – SOLO ŽENSKE – MLADINCI 1
19. mesto, Živa Vrhovšek, trenerka: Valentina Zajtl
20. mesto, Mihaela Volčanjšek, trenerka: Valentina Zajtl

15. 5. – 15. 6. 2020

TEDEN LJUBITELJSKE KULTURE (zaradi epidemije izjemoma podaljšan na mesec dni)

Plesna predstava TAVANJE - Reportaža plesne predstave se je v času TLK predvajala na zaslonu Doma kulture Brežice
Snemanje: Davor A. Lpej Videokom Brežice
Posnetek preuredila: Sanja Spirić
Produkcija: PD Imani

7. in 8. 3. 2020

28. državno tekmovanje mladih plesnih ustvarjalcev OPUS 1 – PLESNA MINIATURA 2020
JSKD, Center kulture Španski borci v Ljubljani
 
Skupina S:
 
SREBRNO PRIZNANJE
Solo ples: Žana Žniderič
Mentorica: Sanja Spirić

6. – 8. 3. 2020

INTENZIVNE PRIPRAVE HIP HOP TEKMOVALCEV - MLADINCI, PD Imani, ZPTM Brežice
Trenerki: Valentina Zajtl in Anja Baškovč

6. 3. 2020

TAVANJE, plesna predstava PD Imani, prva ponovitev, Dom kulture Brežice
Predstava je bila izvedena za dijake Gimnazije Brežice (11.00).
 
Koreografija, mentorstvo in izvedba: Rosana Horvat in Sanja Spirić
 
Izvedba in soustvarjalci plesa:
KA' BAVIDAS PELERA MLAJŠI: Urška Bračun, Eva Colarič, Timotej Hribar, Hana Jurman,
Tjaša Kurajić, Andraž Miklavčič, Ula Oštir, Kaja Pavlovič, Manica Pečarič, Ana Radić, Zala Rostohar,
Hana Sambunjak, Veronika Strnad, Ana Škoberne, Žana Žniderič
 
KA' BAVIDAS PELERA: Lucija Arh, Iva Colarič, Laura Milar, Zala Preskar, Lena Škoda,
Barbara Unetič, Zarja Zidarič Petrovič
 
KA' PA FANTJE: Timotej Hribar, Andraž Miklavčič, Urban Žučko

3. 3. 2020

RDEČA JE ŽENSKEGA SPOLA, razstava Društva likovnikov Brežice, avla Mladinskega centra Brežice
Solo ples: Žana Žniderič, mentorica: Sanja Spirić

27. in 28. 2. 2020

INTENZIVNE PRIPRAVE HIP HOP TEKMOVALCEV - ČLANI, PD Imani, ZPTM Brežice
Trenerka: Anja Baškovč

22. 2. 2020

Pokalni turnir v MTP, PK Impulz, Ljubljana, ŠC Ajdovščina
 
HIP HOP – MALA SKUPINA – MLADINCI
3. mesto, AVRORA, trenerka: Valentina Zajtl
Plešejo: Neli Bokor, Nika Debeljak, Lana Hribar, Nika Jerončič, Laura Pečnik, Lana Pezdirc, Zoya Proselc
 
4. mesto, AMBIENCE, trenerka: Valentina Zajtl
Plešejo: Nika Cvelbar, Vita Julia Les, Tinkara Lovše, Amadea Maletić, Nika Špolar, Naomi Šporar, Pika Zbašnik
 
HIP HOP – DUO – MLADINCI  1
5. mesto, Ana Binter in Lenja Šimunovič, trenerka: Valentina Zajtl
 
 
HIP HOP – SOLO ŽENSKE – MLADINCI 1
29. mesto, Živa Vrhovšek, trenerka: Valentina Zajtl
 
HIP HOP – DUO – OTROCI
29. mesto, Ajda Bibič in Anja Pečar, trenerka: Tjaša Oštir

21. – 24. 2. 2020

35. ZIMSKA PLESNA ŠOLA 2020, JSKD OI Maribor in ZKD Maribor
Izobraževanja v različnih plesnih zvrsteh in raziskovalnih delavnic so se udeležile naše plesalke in učiteljice.

20. 2. 2020

TAVANJE, premiera plesne predstave PD Imani, Dom kulture Brežice
Koreografija, mentorstvo in izvedba: Rosana Horvat in Sanja Spirić
 
Izvedba in soustvarjalci plesa:
KA' BAVIDAS PELERA MLAJŠI: Urška Bračun, Eva Colarič, Timotej Hribar, Hana Jurman,
Tjaša Kurajić, Andraž Miklavčič, Ula Oštir, Kaja Pavlovič, Manica Pečarič, Ana Radić, Zala Rostohar,
Hana Sambunjak, Veronika Strnad, Ana Škoberne, Žana Žniderič
 
KA' BAVIDAS PELERA: Lucija Arh, Iva Colarič, Laura Milar, Zala Preskar, Lena Škoda,
Barbara Unetič, Zarja Zidarič Petrovič
 
KA' PA FANTJE: Timotej Hribar, Andraž Miklavčič, Urban Žučko

15. 2. 2020

PLESNA SOBOTA z OPEN CLASSi v BREŽICAH, PD Imani, dvorana Savice Zorko Knjižnica Brežice
Classi:
Jazz funk, Katjuša Premk
Hip hop, Tilen Jeras

7. 2. –  9. 2. 2020

MASTER DANCE FESTIVAL LUKEC OPEN

URBAN DUO ADULT
ELITE SILVER, Ana Binter in Lenja Šimunovič, trenerka: Valentina Zajtl
 
OPEN FORMATION ADULT
ELITE SILVER, Alter Ego, trenerka: Anja Baškovč

MODERN GROUP ADULT
ELITE SILVER, Ka' Bavidas Pelera, koreografinja: Rosana Horvat
 
URBAN GROUP JUNIOR
ELITE BRONZE, AMBIENCE, trenerka: Valentina Zajtl
Plešejo: Nika Cvelbar, Vita Julia Les, Tinkara Lovše, Amadea Maletić, Nika Špolar, Naomi Šporar, Pika Zbašnik

6. 2. 2020

SLAVNOSTNA PRIREDITEV OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU, ZKD BREŽICE IN JSKD Območna izpostava Brežice, Dom kulture Brežice
 
Priznanje Zveze kulturnih društev Brežice za leto 2019 je prejela naša učiteljica Anja Baškovč.
 
PRIZNANJE ZKD Brežice je zahvala za najmanj petletno redno in odgovorno delo v ljubiteljski kulturi, za kvalitetne, uspešne in zanimive dosežke, pomembne za nadaljnji razvoj ljubiteljstva in kot spodbuda za nadaljnje delo.

31. 1. – 2. 2. 2020

REGIJSKO TEKMOVANJE – IZBOR ZA DRŽAVNO TEKMOVANJE OPUS 1 2020, JSKD, SVŠGL Ljubljana
 
Skupina XXS:
 
PAKETUstvarjanje in ples:
Taja Grubiša in Doroteja Komar
Mentorica: Sanja Spirić
 
Skupina XS:
 
KARAKTERJI = POMENIUstvarjanje in ples:
Inja Dea Golob in Lana Krošelj
Mentorica: Sanja Spirić
 
NESKONČNOST OMEJUJE TIŠINAUstvarjanje in ples:
Lija Čurič in Lana Kurajić
Mentorica: Sanja Spirić
 
Skupina S:
 
POLIRITMISolo ples: Žana Žniderič
Mentorica: Sanja Spirić

29. 1. 2020

KRALJESTVO ŽIVALI, zimska produkcija PLESNIH PRIPRAVNIC PD Imani, PD Imani, Dom kulture Brežice

Plesna pripravnica 1 iz Vrtca Mavrica Brežice, koreografinja: Tjaša Žveglič
Plesna pripravnica 2 iz Vrtca Mavrica Brežice, koreografinja: Sara Levičar
Plesna pripravnica 3 iz Vrtca Najdihojca Dobova, koreografinja: Tjaša Žveglič
Gostje:
Sodobni ples 2, koreografinja: Sanja Spirić
Hip hop pionirji začetna, koreografinja: Tjaša Žveglič
Hip hop pionirji nadaljevalna, koreografinja: Jerneja Rožman

28. 1. 2020

MLADI KOREOGRAFI 2020, PD Imani, Avla Vrtca Mavrica Brežice
Predstavitev miniatur plesalcev PD Imani za  regijsko tekmovanje oz. 28. državno tekmovanje mladih plesnih ustvarjalcev OPUS 1 – PLESNA MINIATURA 2020
 
Skupina XXS:
 
PLESNA ABECEDAUstvarjanje in ples:
Živa Flajs in Ajda Vehabović
Mentorica: Sanja Spirić
 
PAKETUstvarjanje in ples:
Taja Grubiša in Doroteja Komar
Mentorica: Sanja Spirić
 
Skupina XS:
 
KARAKTERJI = POMENIUstvarjanje in ples:
Inja Dea Golob in Lana Krošelj
Mentorica: Sanja Spirić
 
NESKONČNOST OMEJUJE TIŠINAUstvarjanje in ples:
Lija Čurič in Lana Kurajić
Mentorica: Sanja Spirić
 
Skupina S:
 
POLIRITMISolo ples: Žana Žniderič
Mentorica: Sanja Spirić

25. in 26. 1. 2020

Pokalni turnir v MTP, PK Bolero Kško, SGGOŠ Ljubljana
 
HIP HOP – MALA SKUPINA – ČLANI
2. mesto, ALTER EGO, trenerka: Anja Baškovč
Plešejo: Pika Dukič, Hana Lopatič, Lea Motoh, Tjaša Oštir, Alja Poldan, Zala Roguljič,
Nives Tomše
 
HIP HOP – DUO – MLADINCI  1
3. mesto, Ana Binter in Lenja Šimunovič, trenerka: Valentina Zajtl
 
HIP HOP – SOLO ŽENSKE – MLADINCI 1
14. mesto, Mihaela Volčanjšek, trenerka: Valentina Zajtl
34. mesto, Živa Vrhovšek, trenerka: Valentina Zajtl
 
HIP HOP – SOLO ŽENSKE – MLADINCI 2
17. mesto, Lita Ana Uršič, trenerka: Anja Baškovč

17. 1. 2020

MLADI KOREOGRAFI 2020, PD Imani, Avla Vrtca Mavrica Brežice
Predstavitev miniatur plesalcev PD Imani za  regijsko tekmovanje oz. 28. državno tekmovanje mladih plesnih ustvarjalcev OPUS 1 – PLESNA MINIATURA 2020
 
Skupina XXS:
 
PLESNA ABECEDAUstvarjanje in ples:
Živa Flajs in Ajda Vehabović
Mentorica: Sanja Spirić
 
PAKETUstvarjanje in ples:
Taja Grubiša in Doroteja Komar
Mentorica: Sanja Spirić
 
Skupina XS:
 
KARAKTERJI = POMENIUstvarjanje in ples:
Inja Dea Golob in Lana Krošelj
Mentorica: Sanja Spirić
 
NESKONČNOST OMEJUJE TIŠINAUstvarjanje in ples:
Lija Čurič in Lana Kurajić
Mentorica: Sanja Spirić
 
Skupina S:
 
POLIRITMISolo ples: Žana Žniderič
Mentorica: Sanja Spiri