Tini (Kristina) Rozman

TINI (Kristina) ROZMAN

Tini je plesalka in plesna pedagoginja, ki se giblje v svetu sodobnega plesa od leta 2003. Takrat je pričela z intenzivnim plesnim izobraževanjem v Plesnem studiu Intakt, pod vodstvom različnih plesnih pedagogov (Nina Meško, Uršula Teržan, Igor Sviderski, Dušan Teropšič, Jana Menger,  Andreja Rauch). Med leti  2005-2009 se je udeleževala delavnic s področja plesa in fizičnega gledališča, ki so jih vodili priznani plesni  ustvarjalci Vesna Etcha Dvornik (Menza pri koritu, avgust 2005, javna prezentacija), Tina Janežič (Cankarjev dom, delo na svili), Nicole Speletic, Magdalena Reiter, Nina Fajdiga, Johan Ljungren (Le soleil, kontaktna improvizacija), Ryuzo Fukuhara (Kino Šiška, butoh ples), Maja Delak (Metlika, delo na solo predstavitvah), Mala Kline (PTL, gledališče, performans in ples). 2 leti je sodelovala  v raziskovalnem projektu Commoveo 0.2.1-0.2.4, pod vodstvom Gregorja Kamnikarja. Leta 2009 je v času enoletnega študija v Dijonu (Francija),  kot plesalka sodelovala pri dveh plesnih predstavah,s plesalcema in  koreografoma  Claudine Lauer-Peny (Folidouce) ter Dominique Larcher (Elasty cité), ob vrnitvi v Slovenijo, pa se je leta 2010 pridružila skupini fizičnega gledališča Bitnamuun, katere aktivna članica je še danes in kjer se še vedno udeležuje rednih treningov (Magdalena Reiter, Rosana Hribar, Kaja Janjič, Gregor Luštek, Maayan Danoch, Nina Fajdiga, Jana Menger, Katja Legin, Luke Thomas Dune, Gyula Cserpes, Tina Janežič, Branko Potočan, Dušan Teropšič, Irena Tomažin, Leja Jurišić, Matej Kejžar ) in izobraževanj s področja sodobnega plesa, performansa (Katja Legin) in gledališča (Tomi Janežič),  vsako leto pa ustvarijo tudi plesno predstavo.

Delavnice s področja plesnih in performativnih praks med leti 2012-2017: Dagmar Dachauer, DODOMOOV - Lee JunWook , David Hernandez, Alleyne dance, Guy Nader, Guy Nader & Maria Campos, Trisha Brown Company workshop, Athanasia Kanellopoulou, Clarice Lima / Drevesa (Arvores!), Maria Hassabi / Po poti podob, Ivan Mijačevič /Terpsichoreal sonics-delavnica o odnosu glasbe in plesa, Claudia Fancello / Let's do it!, Andreja Kopač (pisanje in koreografija, metodologije), Gisela Fantacuzzi (kompozicija in improvizacija), Delavnica inovativnega mišljenja / Cofestival, Matej Kejžar / Tajm & Spejs remiks ,Eduardo Torroja / Vertigo.

POUČEVANJE:

V okviru skupine Bitnamuun je začela tudi poučevati sodobni ples, leta 2012 pa se je zaradi želje po poučevanju otrok in podajanju plesnega znanja vpisala v 2 letni izobraževalni program usposabljanja za plesne pedagoge STIK, kjer gre za pridobivanje tako teoretičnih kot praktičnih plesno pedagoških znanj na delavnicah in seminarjih s priznanimi mednarodno uveljavljenimi strokovnjaki s plesnega področja (Joan Van der Mast, Maria Speth, Susan Griss, Saša Lončar, Nataša Tovirac ). Občasno je poučevala v Baletnem društvu Postojna, Plesnem društvu Imani, kjer v letu 2017/2018 tudi poučuje skupini SP1b in SP1c. Od leta 2014 – 2017 je poučevala sodobni ples v Kulturnem društvu Teater Grosuplje: plesno baletne skupine TeGIBlo, s katerimi je prejela 4 zlata  in 5 srebrnih priznanj Jskd na območnih, regijskih in državnih prireditvah, v vlogi mentorice in koreografinje. V letu 2017 je prejela srebrno značko Mete Vidmar, ki jo podeljuje Jskd za 10-letno udejstvovanje na plesnem  področju ljubiteljske kulture.

Zadnjih nekaj let se aktivno udejstvuje na področju sodobnega plesa, se udeležuje plesnih delavnic, je članica skupine Fourklor, sodeluje s priznanimi plesalci in koreografi. Je tudi članica plesne skupine Fourklor, ki jo vodi koreograf Branko Potočan.

SODELOVANJE PRI PROJEKTIH:

2017:

  • Prijatelj, postoj in poglej / Branko Potočan, plesna predstava, Stara mestna elektrarna Ljubljana
  • Sinestezija – Opus / Matjaž Farič, plesna predstava - trilogija, Stara mestna elektrarna, Ljubljana
  • Na palubi / Hupa Brajdič produkcija, multimedijska interaktivna predstava, Foundus Ljubljana
  • Pršenje / Branko Potočan, plesna ulična predstava, Kulturni dom Hrastnik
  • Sanctuary / Zatočišče / Magdalena Chowaniec, plesna predstava, Cofestival, Kino Šiška, Ljubljana
  • Žepi polni zvezd – Pršenje / Branko Potočan, plesna predstava, gostovanje v BiH – Sarajevo, Sarajevski Ratni teatar SARTR

2016:

  • Posvetitev pomladi / Jana Menger, plesna predstava, Plesni teater Ljubljana
  • Sinestezija / Matjaž Farič, plesna predstava, Španski Borci, Ljubljana
  • Žepi polni zvezd / Branko Potočan, plesna predstava, Cankarjev dom Ljubljana
  • Vrsta / Bitnamuun, plesna predstava, Parmova 25, Ljubljana
  • Eo / Branko Potočan, plesna predstava, gostovanje na Festivalu ulične umijetnosti Sarajevo

2015:

  • No more solo / Matjaž Farič, plesna predstava, Plesni teater Ljubljana
  • 50. Podelitev Bloudkovih priznanj za leto 2014/ koreografija Branko Potočan, Cankarjev dom - ples
  • Nezaznaven vzgib / Andreja Rauch Podrzavnik, Moderna galerija Ljubljana –  ples
  • Spielraum – Izrazi skupne želje / Jasmina Cibic, Mglc Ljubljana – otvoritveni performans
  • An ban šest podgan / KUD Radiator, Festival Rdeči revirji 2015, Hrastnik  
  • Morala je sama. Jaz grem pa peš. / Branko Potočan, plesna predstava, Stara mestna elektrarna Ljubljana
  • Korak / Bitnamuun, plesna predstava, Parmova 25, Ljubljana

2014:

  • Premiki v obljubljene dežele / Miha Erman, plesni film, Kino Šiška
  • Amor omnia vincit* / režija Matjaž Pograjc, gledališka predstava, APT Novo mesto
  • Džibriš / Gregor Luštek, plesna predstava, festival UKREP 2014- PTL
  • Nosilci telesa / Eduardo Torroja, plesna predstava, festival UKREP 2014- PTL
  • Solo za dva / Branko Potočan, plesna predstava,  Stara mestna elektrarna Ljubljana
  • ...loop... / Bitnamuun, plesna predstava, Galerija Equrna Ljubljana

2013:

  • SOLO/delo v nastajanju (Matjaž Farič), LGL Oder pod zvezdami
  • Rdeča fontana / režija Enya Belak; kratki plesni film v okviru projekta Kultimat
  • Dotakni se me čez oko in porini me skozi vrata / Festival ŽIVA, Španski Borci
  • Sijaj / Branko Potočan & Fourklor; plesno-gledališka predstava ,Cankarjev dom LJ
  • The politics of dancing/ Balkon; Matjaž Farič – plesna predstava-ples v skupini
  • Vstop prost / Bitnamuun; plesno-gledališka predstava, Galerija ZDSLU Ljubljana
  • Kresna noč/ skladatelj Marjan Dovič- plesni vložek na proslavi ob kulturnem prazniku 7. februarja v Novem mestu; koreografija Kaja Janjić

2012:

  • Neforma; Marjan Stanič & Bitnamuun , Španski borci – plesna improvizacija
  • Po poti podob/Maria Hassabi –  javna predstavitev okviru Mesta žensk, PTL
  • Velestroj / Bitnamuun, kratkometražni plesni film
  • Premiki v obljubljene dežele / Bitnamuun, plesno-gledališka predstava

2011:

  • V postopku / Jana Menger (Anton Podbevšek teater Nm) gledališka predstava- gib
  • Beseda je meso – performativna manifestacija, Atrij ZRC (Tomaž Šalamun); mentor: Irena Tomažin
  • Beseda je meso - performativna manifestacija, Atrij ZRC  (Stanka Hrastelj); mentor: Irena Tomažin

2010:

  • Gledališče /Jana Menger ; Španski borci, plesna predstava-gib
  • Miza za 4 / Bitnamuun / (Magdalena Reiter, Branko Potočan, Sebastijan Horvat, Irena Tomažin) ; Španski borci, plesna predstava

2009:

  • Folidouce/ Claudine Lauer-Peny (Atheneum, Dijon,Francija), plesna predstava
  • Elasty-cité/ Dominique Larcher (Atheneum, Dijon,Francija), plesna predstava

2008:

  • Izplutje-Rogovina ; obletnica zasedbe Tovarne Rog /skupno avtorstvo ekipe Roga, multimedijska predstava – ples

2007:

  • Rdeča kapica - Da te bolje vidim / Matej Kejžar ; Cankarjev dom, plesna predstava – gib
  • ART-BUY_ER /Meta & Jaša, Moderna galerija, performans - ples

 

  

Lokacije vaj

Plesno društvo Imani
Opekarska ulica 10
8250 Brežice
+386 70 925 813
imani.pd@gmail.com





Plesno društvo Imani
Opekarska ulica 10
8250 Brežice
Slovenija